telefon (Pon-Pią 16-19 godz.)+48 790 216 534

Portal informacyjny dla osób ze
Śląska Cieszyńskiego dotyczący służby zdrowia

Uzasadnienie oraz opis projektu


Żyjemy w czasach dynamicznych zmian. W krótkim czasie przeżyliśmy reżim totalitarny, jego upadek oraz okres nieustabilizowanego kapitalizmu, wstąpiliśmy do UE i do Strefy Schengen. Zmiany te możemy w niektórych obszarach bardzo dobrze wykorzystać.

Podróżujemy bez granic. Do sąsiadów możemy wybrać się po najdrobniejsze zakupy. Język czeski nie stanowi dla nas bariery w różnych miejscach, np. w obiektach sportowych czy w pubach. Istnieją jednak takie dziedziny życia, w których dosyć znacznie różnimy się od naszych sąsiadów. Dotyczy to przede wszystkim służby zdrowia. Zdrowie, które powinno być sprawą nadrzędną w naszym życiu często jest zaniedbywane. Podróżując do Republiki Czeskiej mało z nas orientuje się, co zrobić w przypadku problemów ze zdrowiem.

Wszystkie powyżej opisane czynniki skłoniły nas do wyjścia z inicjatywą, która mogłaby przełamać bariery graniczne. Celem polsko-czeskiego projektu Zdrowie bez granic jest zburzenie bariery informacyjnej w służbie zdrowia, za pomocą nowoczesnych technologii oraz zapewnienie lepszego dostępu do informacji. Pragniemy udzielać obywatelom obu krajów bezpłatnych informacji dotyczących możliwości służby zdrowia w sąsiednim państwie, z których będą mogli skorzystać.

Chcemy pomóc obywatelowi Polski, przebywającemu na terenie Republiki Czeskiej mającemu problem ze zdrowiem, otrzymać istotne informacje i pomoc w jego ojczystym języku. To odnosi się także do obywatela Republiki Czeskiej przebywającego na terenie Polski.

Narzędziami do osiągnięcia celu będzie portal informacyjny z profilami wszystkich placówek medycznych w Euroregionie ŚC/TS (nazwa, fotografia, opis, kontakt), informacje o służbie zdrowia w obu krajach, aktualne oferty dla poszczególnych środowisk zawodowych oraz ogółu społeczeństwa (forum).

Projekt ten realizują oraz zapewniają jego trwałość dwie organizacje non-profit. Trwałość projektu zapewnią specjaliści z bogatym doświadczeniem w służbie zdrowia oraz zespół projektowy złożony z członków z doświadczeniem w projektach dotyczących służby zdrowia oraz marketingu internetowego.

Aktualnie

26.02.2019

Třísloviny – látky, které sevřou nepřátele našeho zdraví

Třísloviny je poměrně nenápadná skupina přírodních látek, která je velmi užitečnou v případě některých nemocí či poranění. Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/trisloviny-latky-ktere-sevrou-nepratele-naseho-zdravi.htm

12.02.2019

Látky z přírody a úzkost

Úzkost nebo úzkostné stavy jsou do jisté míry přirozeným stavem. Úzkost nám pomáhá lépe se soustředit nebo čelit nebezpečné situaci, která nám hrozí. Skutečným problémem se stávají, pokud se objevují stále častěji a úzkost nepramení z konkrétní situace, ale z neurčité hrozby či dokonce obavy nemají vůbec reálný základ, jen všeobecný charakter. Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/latky-z-prirody-a-uzkost.htm

29.01.2019

Fermentované potraviny jako zdravý základ jídelníčku

Naši předkové fermentované potraviny zbožňovali, díky nim si zajistili plnohodnotný zdroj vitamínu C, hlavně tedy přes zimu, kdy čerstvých surovin prakticky nebylo. Nejoblíbenější bylo kysané zelí, v dnešní době lze však připravit také další varianty fermentovaných pokrmů, případně nápojů, z nichž zmíním například kombuchu, neboli čajový kefír, mléčný Tibetský kefír a konečně vodní kefír Tibi. Lze však připravit i tzv. žitný nápoj, přesněji rejuvelac a jako pochoutku největší pak kokosový jogurt. Světově proslulé je taktéž i Kimčchi, korejské národní jídlo, přesněji pikantní křupavý salát, který ve svých vodách doprovází jakýkoli slaný pokrm. V Koreji dokonce vložili Kimčchi do přísloví: “Muž může žít bez ženy, ale nemůže žít bez kimčchi.” Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/fermentovane-potraviny-jako-zdravy-zaklad-jidelnicku.htm

Forum medyczne

Petr /

Podle mě se můžete zkusit na interně ale rozhodně bych šel první k obvoďákovi. Tam je podle mě...

Slávek /

Zdravím, nevíte, jestli se musím na vyšetření objednat přímo v nemonici nebo můžu k obvoďá...

wejście na forum

Badania marketingowe

Badanie marketingowe B2C dla ŚC [1.58 MB] Badanie marketingowe B2B dla ŚC [900.63 KB]