telefon (Po-Pá 16-19 hod.)+420 723 247 286

Informační portál pro osoby
z Těšínského Slezska z oblasti zdravotnictví

Cílové skupiny projektu

Definování cílových skupin projektu a vlivu výsledků projektu na cílové skupiny

Primární cílová skupina

Primární cílovou skupinou jsou všichni obyvatelé euroregionu TS/ŚC, protože v této oblasti dochází k nadměrnému pohybu a dočasné migraci obyvatel obou národů. Těm bude umožněno získat všechny potřebné informace o možnostech, které mají v sousední zemi v oblasti zdravotnictví.

Sekundární cílová skupina

Sekundární cílovou skupinou jsou návštěvníci euroregionu TS/ŚC a, kteří na portále najdou všechny potřebné informace o možnostech, které mají v tomto euroregionu.

Odborná veřejnost

Poslední cílovou skupinou je pak odborná veřejnost (zdravotnická zařízení, lékaři, sestry a pracovníci ve zdravotnictví). Tyto skupiny mezi sebou mohou pomocí informačního portálu navázat dlouhodobou spolupráci, vyměňovat si poznatky a zkušenosti z oblasti zdravotnictví, a to díky moderním komunikačním technologiím.

Aktuálně

26.02.2019

Třísloviny – látky, které sevřou nepřátele našeho zdraví

Třísloviny je poměrně nenápadná skupina přírodních látek, která je velmi užitečnou v případě některých nemocí či poranění. Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/trisloviny-latky-ktere-sevrou-nepratele-naseho-zdravi.htm Třísloviny je poměrně nenápadná skupina přírodních látek, která je velmi užitečnou v případě některých nemocí či poranění.  

12.02.2019

Látky z přírody a úzkost

Úzkost nebo úzkostné stavy jsou do jisté míry přirozeným stavem. Úzkost nám pomáhá lépe se soustředit nebo čelit nebezpečné situaci, která nám hrozí. Skutečným problémem se stávají, pokud se objevují stále častěji a úzkost nepramení z konkrétní situace, ale z neurčité hrozby či dokonce obavy nemají vůbec reálný základ, jen všeobecný charakter. Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/latky-z-prirody-a-uzkost.htm

29.01.2019

Fermentované potraviny jako zdravý základ jídelníčku

Naši předkové fermentované potraviny zbožňovali, díky nim si zajistili plnohodnotný zdroj vitamínu C, hlavně tedy přes zimu, kdy čerstvých surovin prakticky nebylo. Nejoblíbenější bylo kysané zelí, v dnešní době lze však připravit také další varianty fermentovaných pokrmů, případně nápojů, z nichž zmíním například kombuchu, neboli čajový kefír, mléčný Tibetský kefír a konečně vodní kefír Tibi. Lze však připravit i tzv. žitný nápoj, přesněji rejuvelac a jako pochoutku největší pak kokosový jogurt. Světově proslulé je taktéž i Kimčchi, korejské národní jídlo, přesněji pikantní křupavý salát, který ve svých vodách doprovází jakýkoli slaný pokrm. V Koreji dokonce vložili Kimčchi do přísloví: “Muž může žít bez ženy, ale nemůže žít bez kimčchi.” Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/fermentovane-potraviny-jako-zdravy-zaklad-jidelnicku.htm

Zdravotnické fórum

Petr /

Podle mě se můžete zkusit na interně ale rozhodně bych šel první k obvoďákovi. Tam je podle mě...

Slávek /

Zdravím, nevíte, jestli se musím na vyšetření objednat přímo v nemonici nebo můžu k obvoďá...

vstoupit do fóra

Studie

Studie z B2C trhu z oblasti TS [1.58 MB] Studie z B2B trhu z oblasti TS [900.63 KB]